MoviesDB

gintoki - Order by Related Videos

Vidhnin gomone dhe i fshihnin në shtëpinë e Eduart Ndocajt, të arrestuarit të afërm të gruas

Channel: Report TV & Total View: 34229


Tags:
report tv, eduart ndoca, eduart ndocaj, vidhnin gomone


Add Date: September 4, 2018, 1:30 am & Duration: 00:02:51


Likes: 77 | Dislike: 17


SARANDE - Gjatë një operacioni policor janë arrestuar në Sarandë dy të afërm të ish-deputetit të PS Eduard Ndocaj, të cilët akuzohet se vidhnin mjete lundruese, gomone, në ishullin e Korfuzit dhe më pas i sillnin në Shqipëri. Dy personat e arrestuar nga policia dhe prokuroria e Sarandës janë të miturit F.Lleshaj 17 vjeç nga Mirdita por banues në fshatin Shëndëlli Sarandë dhe A.Dedaj 15 vjeç lindur në Rrëshen dhe banues në Shëndëlli Saranda. Të dy këta persona,së bashku me shtetasin tjetër të arrestuar në Greqi, 20-vjeçarin Kristi Dedaj, mësohet të jenë të afërm të ish-deputetit Ndocaj. Burimet policore thanë se të arrestuari janë djemtë e baxhanakut të Ndocaj, ose nipat e gruas së këtij të fundit. Mësohet se gjatë operacionit policor, në Korfuz të Greqisë është arrestuar dhe një person i katër 17-vjeçari L.Prenga banues në fshatin Shëndëlli.

Gomonia e vjedhur në shtëpinë e Ndocaj
Teksa policia e Sarandës ka vënë në zbatim operacionin e koduar “Butrinti”, ka arritur në bashkëpunim me policinë Greke, të sekuestrojë 5 mjete lundruese, gomone, të cilat janë vjedhur nga katër personat e sipërcituar. Një burim pranë policisë së Sarandës, tha se njëra nga gomonet e vjedhura është...

Qeveria “çliron” jahtet, lehtësira për lëvizjen ne det - News, Lajme - Vizion Plus

Channel: Vizion Plus TV & Total View: 269


Tags:
vizion plus, news, lajme, special, politics, entertainment news, events, sports, edition, current, title, media, education, pinnacle, analysis, recording, talking, religion, interview, economy, studios, session, commentary, live, real, protests, selection, KronikatQershor2018


Add Date: June 24, 2018, 6:05 am & Duration: 00:01:43


Likes: 4 | Dislike: 0


http://www.vizionplus.tv
http://facebook.com/VizionPlusTV
http://instagram.com/vizionplustelevizion
http://twitter.com/VizionPlusTV
Pas protestave disa ditore të qytetarëve  dhe bizneseve që kanë në zotërim mjete lundruese, Ministria e Infrastrukturës është detyruar të marrë disa masa lehtësuese për mënyrën se si do të lëvizin jahtet apo mjetet  turistike, vendase dhe të huaja në ujërat e brendshme shqiptare.Drejtoria e Përgjithshme Detare ka nxjerrë një urdhër, sipas të cilit të gjitha jahtet turistike do të njoftojnë një herë të vetme portin e parë që prekin dhe të fundit para se të largohen nga territori shqiptar.Lëvizja e mjeteve turistike  për një afat një mujor do të mjaftohet vetëm me njoftimin e kapitanerisë në portin përkatës, me përjashtim të rasteve kur drejtuesit e mjeteve lundruese kërkojnë shërbime të ndryshme portale. Ky është një lehtësim që vjen në nxitje të sektorit të turizmit, pasi ecejaket që duhet të kryejë një shtetas i huaj që kërkon të pushojë disa orë apo më shumë se një ditë në territorin shqiptar ishin thuajse torturuese, duke bërë që turistët të zgjidhnin portet e vendeve fqinjë.Paralelisht me lëvizjen e jahteve edhe për anijet turistike që...

Report Tv- Skema që kishin ngritur 4 skifterët shqiptarë për të grabitur skafe e gomone

Channel: Report TV & Total View: 1117


Tags:
reporttv, drog, italia, skaf


Add Date: September 3, 2018, 7:42 am & Duration: 00:01:10


Likes: 7 | Dislike: 0


Falë një operacioni të mirëorganizuar të Policisë së Sarandës, Policisë Kufitare dhe asaj Greke të koduar “Butrinti” janë sekuestruar 5 mjete lundruese të vjedhura. Në kuadër të këtij operacioni janë arrestuar edhe katër persona.

Më datë 02.09.2018, në grykëderdhjen e lumit "Pavllo", u bë e mundur bllokimi i një mjeti lundrues tip Gomone me mbishkrimin "Highfield", në të cilin u arrestuan në flagrancë dy shtetasit e mëposhtëm: F.Ll, 17 vjeç, banues në fshatin Shëndëlli, Sarandë. A.D., 15 vjeç, banues në fshatin Shëndëlli, Sarandė.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasit A.D, u gjet dhe u sekuestrua një mjet lundrues varkë plastike me mbishkrimin "Evinrude", pa dokumentacion.