MoviesDB

i knew you were trouble (musical recording) - Order by Related Videos

Shembet pallati, 180 gropa me eksploziv për shkatërrimin - News, Lajme - Vizion Plus

Channel: Vizion Plus TV & Total View: 2659


Tags:
vizion plus, lutfi dervishi, news, lajme, special, politics, entertainment, entertainment news, events, sports, edition, ultimate, current, title, media, education, pinnacle, analysis, talk, recording, talking, religion, interview, economy, studios, session, commentary, talks, educational, live, real, protests, election, 7-katesh, i kontrolluar, pallati, prishja, rruge e elbasanit, shperthim, tirane, lajme - vizion plus


Add Date: February 8, 2014, 7:04 am & Duration: 00:02:07


Likes: 5 | Dislike: 0


http://www.vizionplus.tv
http://facebook.com/VizionPlusTV
http://twitter.com/VizionPlusTV
Pas këtij shpërthimi të fuqishëm kjo është ajo çka mbeti nga pallati 7 katesh në rrugën e Elbasanit. Pas disa tentativave, INUK arriti të rrëzonte ndërtesën sikur të mos kishte qëne më parë. Prishja e objektit ishte njoftuar nga Inspektoriati Urbanistik që një ditë më parë, si një ndërtesë pa leje. Tentativa e parë për shpërthimin e komanduar nisi në orën 15.00, për të vijuar edhe me dy prova të tjera, të cilat rezultuan të pasuksesshme. Për zhvillimin e këtij operacioni, policia mbajti të bllokuar prej 3 orësh aksin rrugor që të çon në rrugën e Elbasanit. Për këtë shpërthim u hapen 180 gropa duke vendosur në çdo kat eksploziv. INUK e bllokoi tërësisht ndërtesën 7 kateshe, një objekt me dy kate nën tokë dhe 5 mbi tokë, si të paligjshme. Specialistet ndërtimor hodhën poshtë pretendimet e pronareve se objekti është në proces legalizimi, pasi kërkesa për certifikate pronësie nuk ishte pranuar për shkak se trrualli ishte zaptuar në vitin 1996. Shembja e kësaj ndërtese me tritol është e dyta në kryeqytet, dhe e katërta në të gjithë vendin. Në 20 tetor u shemb nëpërmjet shpërthimit një ndërtesë 4...

Shembjet, tre ndërtesat që u rrafshuan me tritol - News, Lajme - Vizion Plus

Channel: Vizion Plus TV & Total View: 7234


Tags:
vizion plus, valbona kurti, news, lajme, special, politics, entertainment, entertainment news, events, sports, edition, ultimate, current, title, media, education, pinnacle, analysis, talk, recording, talking, religion, interview, economy, studios, session, commentary, talks, educational, live, real, protests, election, aksioni, inuk, ndertime, ndertimet pa leje, shembje, shembjet, stop rrenimit.com, territor, tre ndërtesa, tritol, lajme - vizion plus


Add Date: December 14, 2013, 12:59 pm & Duration: 00:01:19


Likes: 10 | Dislike: 3


http://www.vizionplus.tv
http://facebook.com/VizionPlusTV
http://twitter.com/VizionPlusTV
Prishja e ndërtimeve pa leje dhe vendosja e kontrollit mbi territorin ishte një prej premtimeve të para të kësaj qeverie. Risia e aksioneve të qeverisë ishte përdorimi i shpërthimeve me lëndë eksplozive për të shembur ndërtesat. 3 ndërtesa deri me tani janë shembur me këtë metode, një në Tirane dhe 2 në Vlore. Në 20 tetor u shemb nëpërmjet shpërthimit një ndërtese 4 kateshe pa leje pranë Fakultetit Ekonomik. Shpërthimi shkatërroi në mënyrë të pjesshme ndërtesën ndërkohë që shembja përfundimtare u be me makineri të renda. Një javë më vonë nëpërmjet shpërthimit me eksploziv është shembur një ndërtese 7 kateshe pa leje në Vlorë, në zonën e skelës. Këtë herë shpërthimi e shembi totalisht ndërtesën. Dhe shpërthimi i fundit shembi pjesërisht kompleksin "Jon" serish në Vlorë. Burime pranë INUK bëjnë të ditur se aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje do të vazhdojë deri në vendosjen e plote të kontrollit mbi territorin. Shqetësimi i qytetareve për ndërtimet pa leje u duk qarte edhe tek faqja "Stop rrenimit.com" në të cilën numri i denoncimeve ka shkuar në 1044, por fluksi i...

News, Lajme - Vizion Plus - Vlorë, shemben 15 ndërtime pa leje

Channel: Vizion Plus TV & Total View: 510


Tags:
vizion plus, valbona kurti, news, lajme, special, politics, entertainment, entertainment news, events, sports, edition, ultimate, current, title, media, education, pinnacle, analysis, talk, recording, talking, religion, interview, economy, studios, session, commentary, talks, educational, live, real, protests, election, 15 ndertime, pa leje, pronare, shemben, shembje, shpetim gjika, verifikime, vlore, vlorë, shemben 15 ndërtime pa leje, lajme - vizion plus


Add Date: August 14, 2013, 6:41 am & Duration: 00:01:17


Likes: 0 | Dislike: 0


http://www.vizionplus.tv
http://facebook.com/VizionPlusTV
http://twitter.com/VizionPlusTV
Këto janë ndërtimet e ngritura pa leje në zonën e Zvërnecit në Vlorë. Në vijim të aksionit të nisur rreth dy muaj më parë Inspektorati Ndërtimor ka nisur shembjen e 15 objekteve pranë ish-kampit të pionierëve. Ndërtesat e shembura këtë të mërkurë kanë qenë kryesisht objekte shërbimi. Ato ishin ngritur pasi ishin prerë pishat në pyllin e sodës. Pronarët e ndërtesave nuk kanë qenë të pranishëm gjatë aksionit. Kryetari i bashkisë Vlorë, Shpëtim Gjika është shprehur se çdo ndërtesë që është në proces legalizimi do te verifikohet dhe nëse është në shkelje të ligjit do të shembet. Bashkia e Vlorës ka identifikuar mbi 140 objekte pa leje të ngritura kryesisht para zgjedhjeve të 23 qershorit. Aksioni më i madh i prishjes së tyre pritet të fillojë në përfundim të sezonit turistik.

Report TV - IKMT nis shembjen e bizneseve pa leje në Jalë, revoltohen pronarët

Channel: Report TV & Total View: 23525


Tags:
report tv, prishen biznesetr ne jale, pronaeret jale, prishen ndertimet ne jale


Add Date: September 18, 2018, 2:56 am & Duration: 00:05:44


Likes: 51 | Dislike: 24


VLORË- Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit, ka nisur një aksion mëngjesin e sotëm për prishjen e 9 bizneseve të ndërtuara pa leje në vijën bregdetare të Jalës. Objektet e prishura nga IKMT janë kryesisht biznese në fushën e hotelerisë dhe shërbimeve. Inspektoriati sqaron se këto biznese janë njoftuar që prej 15 korrikut për prishjen, dhe iu është bërë thirrje të largoheshin pasi këto objekte nuk mund të legalizohen pasi ndërtimet janë bërë në tokën e ushtrisë.

Report Tv ka raportuar se pronarët e bizneseve kundërshtojnë prishjen e ndërtesave të tyre. Ata thonë se nuk janë njoftuar për këtë aksion. Disa prej tyre kanë dalë kundër këtij aksioni janë përplasur me policinë dhe kanë thënë se po tentohet që të nxirren me dhunë.

“Nuk jemi njoftuar, duan të na nxjerrin me dhunë. O kriminela, jemi shqiptarë more, jemi shqiptarë. Vini këtu të armatosur. Grup i armatosur kriminal, veproni pa urdhër njësoj si grup kriminal. E kemi paguar me jetë more. O kriminelë, ku i keni. O kriminelë!”-janë shprehur ata.

(Pronarët duartrokasin në shenjë proteste aksionin e policisë)

Ora News - Aksioni për Lungomaren në Vlorë, pronarët kundërshtojnë shembjen e objekteve

Channel: Ora News Lajme & Total View: 6748


Tags:
ora news, lungomare, ikmt, debat me pronaret


Add Date: June 20, 2016, 2:54 am & Duration: 00:01:08


Likes: 8 | Dislike: 1


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Ka rinisur aksioni i IKMT-së në Vlorë, ku do të prishen godinat e mbetura përgjatë Ujit të Ftohtë.Prishja e tyre vjen në kuadër të projektit Lungomare.
Janë tre projekte që do të prishen. Pronarët e tyre kundërshtojnë shembjen pasi objektet i kanë me leje, procese gjyqësore të fituara deri në Strasburg. Ata pretendojnë se ka ndryshuar projekti.

Për më shumë lexoni në http://www.oranews.tv/vendi/ikmt-rikthehet-tek-uji-i-ftohte-per-prishjen-e-tre-objekte-kundershtojne-pronaret/

Vlorë, 285 kg C4, shembet totalisht ndërtesa 7 katëshe

Channel: Report TV & Total View: 10516


Tags:
No Video Tags


Add Date: October 27, 2013, 9:10 am & Duration: 00:01:58


Likes: 8 | Dislike: 1


Shembet me eksploziv godina 7 katëshe e planifikuar për hotel në vendin ku dikur ndodhej ish Turizmin e Vjetër, në zonën e Skelës. Gazetari ynë Granit Sokolaj informoi se u përdorën 285 kg eksploziv C4. E gjithë zona ishte boshatisur ndërkohë që shumë kureshtarë ndiqnin nga larg se cfarë do të ndodhte.

Forcat e xhenios kishin hapur 2000 vrima në katin e parë dhe të tretë dhe shpërthimi ndodhi me një të shtypur butoni.

Prej disa ditësh, specialistët, e forcat Xhenios punuan për vendosjen e kësaj eksplozivit sipas një projekti të hartuar me kujdes, në mënyrë që shpërthimi të ishte efektiv. Mbrëmjen e vonë të të shtunës, në vendin ku ngrihej godina, shkoi dhe Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri për të parë nga afër përgatitjet për aksionin e sotëm.

Pas shembjes me 65 kg tritol të godinës pesë katëshe në afërsi të Fakultetit Ekonomik në Tiranë, pak ditë më parë kjo është shembja e dytë që ndodh me eksploziv të telekomanduar. Në ditët në vijim pritet të bëhet dhe heqja e inerteve.

Ora News - “Rilindja” e qendrës së Vlorës, nis shembja e 40 objekteve

Channel: Ora News Lajme & Total View: 753


Tags:
ora news, lajme, vlore, qendra e vlores, ikmt, shemben ndertesat


Add Date: January 23, 2018, 3:25 am & Duration: 00:00:43


Likes: 7 | Dislike: 0


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

40 objekte do të shemben në Vlorë për ti hapur rrugë zbatimit të projektit për rijetëzimin e qendrës historike. IKMT ka nisur aksionin dhe për momentin nuk ka hasur në kundërshti nga ana e pronarëve të ndërtesave që preken.

Në Vlorë nisi aksioni për shembjen e rreth 40 objekteve që pengojnë zbatimin e projektit të Rikualifikimit të Qendrës Historike të qytetit bregdetar.

Burime zyrtare thanë se këto objekte janë të skualifikuara nga ALUIZNI në procesin e legalizimit, ndërsa IKMT thotë se kryesisht janë katet e treta të godinave ato që do shemben.

Projekti prek edhe muret rrethuese të disa ndërtesave në qendrën historike të qytetit.

Në dy ditët e para të aksionit nuk ka pasur kundërshtime nga pronarët e ndërtesave

Aksioni do të vazhdojë disa dite dhe më pas do të fillojë zbatimi i projektit.

Projekti i miratuar nga KëshIlli Kombëtar i Restaurimeve do të zbatohet në zëmër të Vlorës aty ku qyteti ende ruan identitetin, gjurmë të ndërtimeve të fundit të shekullit të 19‐të dhe fillimit të shekullit të 20‐të.

Për më shumë lexoni në:

Shembet pjesërisht me eksploziv kompleksi 'Jon' në Vlorë

Channel: Fokus TvVlore & Total View: 2251


Tags:
No Video Tags


Add Date: December 14, 2013, 6:02 am & Duration: 00:00:58


Likes: 1 | Dislike: 1


Nuk ka më dilema. Pallati i shumëpërfolur në Ujin e Ftohtë në Vlorë është shembur, dhe për këtë është përdorur skema e preferuar e INUK: hedhja në erë me tritol.
Shpërthimi i komanduar i 400 kg eksploziv nuk ka shkaktuar shembjen e plotë të kompleskit "Jon" në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë. Për shpërthimin u hapën 1500 gropa në kollonat e betonit të pallatit dhe tre brigada të xhenios kanë bërë mbushjen e tyre me kallëpë tritol,(rreth 400 kg) nga ku më pas u krye dhe shpërthimi i komanduar për rrëzimin e objektit 8 katësh.
Shpërthimi ka qenë i fortë dhe zona përreth u mbulua nga shtëllunga të zeza tymi, por fatmirësisht nuk janë shënuar dëme përreth kompleksit. Dy pallatet e këtij kompleksi ranë përtokë pjesërisht në krahun e pishinës, pikërisht në krahun në të cilin ishte parashikuar dhe shembja.

Shembet pallati ne VloreShembet pallati ne Vlore
00:01:24October 27, 2013, 7:45 am
Shembet pallati ne Vlore

Channel: Ora News Lajme & Total View: 84505


Tags:
No Video Tags


Add Date: October 27, 2013, 7:45 am & Duration: 00:01:24


Likes: 48 | Dislike: 19


Vlorë, shembja me shpërthim shtyhet në 14:00Vlorë, shembja me shpërthim shtyhet në 14:00
00:01:05October 27, 2013, 4:36 am
Vlorë, shembja me shpërthim shtyhet në 14:00

Channel: Report TV & Total View: 5292


Tags:
No Video Tags


Add Date: October 27, 2013, 4:36 am & Duration: 00:01:05


Likes: 1 | Dislike: 0


Pas shembjes me 65 kg tritol të godinës pesë katëshe në afërsi të Fakultetit Ekonomik në Tiranë, pritet të rrëzohet në të njëjtën mënyrë edhe një ndërtesë 7 katëshe e planifikuar për hotel, dhe që është ende e papërfunduar në Vlorë.

Gazetari ynë Granit Sokolaj nga Vlora na informon se shembja është shtyrë për në orën 14:00, ndërkohë që fillimisht ishte caktuar ora 11:00.

"Në Vlorë kanë ardhur forcat e xhenios nga Shkodra dhe vazhdojnë hapjen e vrimave në kolonat e ndërtesës në të tre kate me qëllim që të bëhet një shembje e menjëhershme. Shpërthimi i parashikuar në orën 11:00 fillimisht u shty në orën 13:00 dhe më pas në orën 14:00. Ndërtesa dikur ish hotel "Aulona" është me pronar Servet Abazin, i njohur në Vlorë dhe si "Veti çami" është e ndërtuar me leje. Dokumentet i kanë skaduar prej shumë kohësh dhe nuk janë rinovuar. Prej një jave ndërtesa është nën sekuestro"- informon gazetari Granit Sokolaj i cili bashkë me stafin e A1 Report ka shkuar për të ndjekur nga afër shpërthimin.

Sot, televizioni "A1 Report", do të ndjekë nga afër operacionin për rrëzimin e godinës, ku nga vendi i ngjarjes do transmetojë direkt...

Si ishte dhe si u bë pas shpërthimit më eksploziv ndërtesa 7 katëshe në Vlorë

Channel: Report TV & Total View: 2851


Tags:
No Video Tags


Add Date: October 27, 2013, 7:13 am & Duration: 00:00:58


Likes: 4 | Dislike: 0


Shembet me eksploziv godina 7 katëshe e planifikuar për hotel në vendin ku dikur ndodhej ish Turizmin e Vjetër, në zonën e Skelës. Gazetari ynë Granit Sokolaj informoi se u përdorën 285 kg eksploziv C4. E gjithë zona ishte boshatisur ndërkohë që shumë kureshtarë ndiqnin nga larg se cfarë do të ndodhte.

Forcat e xhenios kishin hapur 2000 vrima në katin e parë dhe të tretë dhe shpërthimi ndodhi me një të shtypur butoni.

Prej disa ditësh, specialistët, e forcat Xhenios punuan për vendosjen e kësaj eksplozivit sipas një projekti të hartuar me kujdes, në mënyrë që shpërthimi të ishte efektiv. Mbrëmjen e vonë të të shtunës, në vendin ku ngrihej godina, shkoi dhe Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri për të parë nga afër përgatitjet për aksionin e sotëm.

Pas shembjes me 65 kg tritol të godinës pesë katëshe në afërsi të Fakultetit Ekonomik në Tiranë, pak ditë më parë kjo është shembja e dytë që ndodh me eksploziv të telekomanduar. Në ditët në vijim pritet të bëhet dhe heqja e inerteve.

Video shpërthimi dhe momentet e rrëzimit të ndërtesës 7 katëshe në Vlorë

Channel: Report TV & Total View: 28168


Tags:
No Video Tags


Add Date: October 27, 2013, 6:08 am & Duration: 00:00:26


Likes: 9 | Dislike: 1


Shembet me eksploziv 7 katëshi i planifikuar për hotel në zonën e Skelës në Vlorë.

Gazetari ynë Granit Sokolaj informon se u përdorëm 285 kg eksploziv C4. E gjithë zona ishte boshatisur ndërkohë që shumë kureshtarë ndiqnin nga larg se cfarë do të ndodhte.
Forcat e xhenios kishin hapur 2000 vrima në katin e parë dhe të tretë dhe shpërthimi ndodhi me një të shtypur butoni.

Pas shembjes me 65 kg tritol të godinës pesë katëshe në afërsi të Fakultetit Ekonomik në Tiranë, pak ditë më parë kjo është shembja e dytë që ndodh me eksploziv. (a.ç/shqiptarja.com)

SHEMBET NDERTESA NE 10 SEKONDA ABC NEWS 24 KORRIK

Channel: ABC News Albania & Total View: 26740


Tags:
ABC, NEWS, KORRIK


Add Date: July 24, 2012, 5:37 am & Duration: 00:00:51


Likes: 9 | Dislike: 3


ABC NEWS 24 KORRIK

Shembet hoteli në Vlorë - News, Lajme - Vizion Plus

Channel: Vizion Plus TV & Total View: 22175


Tags:
vizion plus, valbona kurti, news, lajme, special, politics, entertainment, entertainment news, events, sports, edition, ultimate, current, title, media, education, pinnacle, analysis, talk, recording, talking, religion, interview, economy, studios, session, commentary, talks, educational, live, real, protests, election, shembet, hotel, vlore, eksploziv, shembet hoteli në vlorë, lajme - vizion plus


Add Date: October 27, 2013, 8:00 am & Duration: 00:01:43


Likes: 19 | Dislike: 3


http://www.vizionplus.tv
http://facebook.com/VizionPlusTV
http://twitter.com/VizionPlusTV
Ka marrë fund kështu odisea e prishjes së hotelit 7-katësh në qytetin e Vlorës. Nëpërmjet një shpërthimi të kontrolluar, forcat xheniere dhe ato të inspektoriatit urbanistik ndërtimor, godina e cila nuk ishte vënë asnjëherë në funksion është shembur. Shpërthimi ka zgjatur vetëm pak sekonda dhe nga forca tij nuk është krijuar asnjë problem për qytetarët apo ndërtesat përreth. Objekti ishte mbajtur prej një jave nën mbikëqyrjen e forcave të policisë, ndërsa gjatë këtyre ditëve ekspertët kishin konkluduar mënyrën për ta rrëzuar ndërtesën pa krijuar probleme në zonë. Megjithatë, që mbrëmë policia kishte njoftuar qytetarët në Vlorë që të mos lëviznin në aksin ku ishte ngritur hoteli deri afër mbrëmjes. Lokalet aty pranë ishin porositur gjithashtu që të mbanin dritaret hapur për të mos pësuar dëmtime nga një valë e mundshme goditëse prej shpërthimit. Toka ku ishte ndërtuar godina e rrëzuar përdhe është në pronësi të familjes Gorani nga Kavaja që në vitin 1941. Pas çlirimit ajo u sekuestrua nga regjimi komunist ndërkohë që deri pak para ndryshimeve demokratike në të ishte ngritur një lokal i...

Shembja e pallatit ne VloreShembja e pallatit ne Vlore
00:01:52December 14, 2013, 5:17 am
Shembja e pallatit ne Vlore

Channel: bessy486 & Total View: 36030


Tags:
No Video Tags


Add Date: December 14, 2013, 5:17 am & Duration: 00:01:52


Likes: 32 | Dislike: 18


A1 Report - Vlore, shembet kompleksi "Jon" (pamje nga deti)

Channel: Report TV & Total View: 48511


Tags:
A1 Report, Vlore


Add Date: December 14, 2013, 6:02 am & Duration: 00:02:35


Likes: 61 | Dislike: 7


Shembet ndërtesa 5 katëshe në Vlorë, u përdorën 15 kilogramë eksploziv

Channel: Fax Web Albania & Total View: 16


Tags:
No Video Tags


Add Date: May 3, 2017, 3:24 am & Duration: 00:00:32


Likes: 0 | Dislike: 0


Shembet ndërtesa 5 katëshe në Vlorë, u përdorën 15 kilogramë eksploziv

Vlorë, shembet ndërtesa 7-katëshe: Ndërtesa rrëzohet me shpërthim të komanduar

Channel: ChannelOneAl & Total View: 4582


Tags:
Channel, one


Add Date: October 27, 2013, 7:36 am & Duration: 00:01:15


Likes: 7 | Dislike: 0


Shembet një ndërtim pa leje në VlorëShembet një ndërtim pa leje në Vlorë
00:03:01October 27, 2013, 10:14 am
Shembet një ndërtim pa leje në Vlorë

Channel: zeriamerikes & Total View: 659


Tags:
raimod kola, vlore, pallat, shembet, shqip, zeri i amerikes


Add Date: October 27, 2013, 10:14 am & Duration: 00:03:01


Likes: 1 | Dislike: 0


Në Shqipëri, prokuroria ka vendosur të marrë si të pandehur Kryetarin e Bashkisë së Vlorës Shpëtim Gjika, duke e akuzuar atë për falsifikimin e dokumenteve të dy lejeve të ndërtimit ne kete qytet. Njoftimi u bë sot nga Prokuroria e Përgjithshme. Zoti Gjika ende nuk është prononcuar lidhur me këtë akuzë të Prokurorisë, ku përfshihet edhe nje zyrtare të Bashkisë së Vlorës dhe sipërmarrësit e dy ndërtimeve. Ndërkohë në qytet sot u shemb nga autoritetet një ndërtesë buzë detit. Shembja sipas autoriteteve i hap rrugë një investimi në bulevardin buzë detit nga Skela ne drejtim te Ujit te Ftohte. Pronari i godinës nuk është prononcuar për gazetarët por nga burime jo zyrtare mësohet se ndërtimi kishte nisur në vitet 1999-2000 me një leje nga Bashkia e Vlorës. Korrespondenti ynë Raimond Kola ishte sot në Vlorë dhe i ndoqi këto zhvillime.

Shembet ndërtesa 5-katëshe - Top Channel Albania - News - Lajme

Channel: Top Channel Albania & Total View: 6402


Tags:
top, channel, albania, news, lajme, shembet, ndertesa, 5 kateshe


Add Date: February 5, 2014, 8:47 am & Duration: 00:01:06


Likes: 3 | Dislike: 1


Është shkatërruar me tritol godina 5-katëshe e ndërtuar pa leje në Rrugën e Elbasanit në afërsi të zonës së njohur si "Vilat Gjermane".

A1 Report - Vlorë,bllokohet 'pallati i Bashës' gati procedurat për shembje

Channel: Report TV & Total View: 5997


Tags:
a1 report, pallati i bashes


Add Date: November 3, 2013, 9:13 am & Duration: 00:01:01


Likes: 2 | Dislike: 0


VLORË - Bllokohet "Pallati i Bashës" në plazhin e Ujit të Ftohtë në Vlorë dhe po bëhen gati procedurat për shembjen e tij. Lajmi jepet nga INUK pas matjeve që i kanë bërë sot këtij objekti inspektorët ndërtimorë dhe jo vetëm atij, por dhe shumë objekteve të tjera që kanë përfituar territor nga deti në Vlorë.

Rreth "kompleksit Jon", ndërtesës së shumëpërfolur këto ditë si e paligjshme e për t'u prishur e vjehrrit të Bashës, sensibilizim që është përcjellë edhe nga "A1 Report" dhe "Shqiptarja.com", janë vendosur sot pasdite rretheqark shiritat e bllokimit dhe gjenden të pranishme forca policie, për të shmangur incidentet.

Edhe pse gazetarët kanë ngulmuar të pyesin më tepër, fillimisht kreu i INUK të Vlorës, Zydi Dajti nuk u shpreh specifikisht, por nënkuptoi se "të gjitha ndërtimet pa leje, si njëkatëshe apo ato shumëkatëshe që zënë territorin e plazhit publik apo lungomares do të prishen pa përjashtim deri në Llogora". Dhe janë plot 190 objekte të tilla, që janë për t'u verifikuar.

Më vonë u konfirmua lajmi i shembjes së ndërtesës së Xhaferr Isufit, vjehrrit të kryetarit të PD dhe kryebashkiakut të Tiranës,...

Ora News - Shembet me 36 kg tritol karabinaja 5 katëshe në Vlorë

Channel: Ora News Lajme & Total View: 819


Tags:
ora news, ikmt, tritol, shembet ndertesa


Add Date: April 1, 2017, 7:47 am & Duration: 00:01:18


Likes: 0 | Dislike: 2


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Plot 36 kg tritol është shfrytëzuar për të hedhur përtokë karabinanë 5 katëshe të ngritur në zonën e Tre rracave në Vlorë.

Shpërthimi i kontrolluar u bë në orën 13:00 të 1 prillit ndërsa përgatitjet kishin nisur dy javë më parë kur në total u hapën 653 vrima për të vendosur lëndën eksplozive.

Shpërthimi u krye nga specialistë të ministrisë së Mbrojtjes në bashkpunim me IKMT.
Tre orë para shpërthimit u morën masa për të larguar banorët.

Banorët rreth ndërtesës ishin lajmëruar që të linin dritaret hapur, por edhe të ulnin në tokë pajisjet elektroshtëpiake për të mos pësuar dëme në banesat e tyre. Në vendngjarje ishin prezent edhe forcat zjarrfikese dhe autoambulancat,ndërkohë një gjatësi prej 1. 5 km u boshatis.

Pavarësisht kësaj nuk munguan ata që kundruan nga afër shpërthimin e komanduar. Nderkohë drejtoresha e IKMT-së Dallëndyshe Bici tha se po i kthehet hpësira e munguar banorëve.

Për më shumë lexoni në:
http://www.oranews.tv/vendi/sot-shembet-me-tritol-karabinaja-5-kateshe-apeli-ne-vlore-mos-u-afroni/

A1 Report - IKMT në Vlorë, nis shembja e objekteve për Transballkaniken

Channel: Report TV & Total View: 2616


Tags:
a1 report


Add Date: February 16, 2015, 5:59 am & Duration: 00:01:27


Likes: 4 | Dislike: 0


VLORË - Këtë mëngjes në qytetin e Vlorës nisi aksioni për shembjen e banesave që do t’i krijojnë rrugë ndërtimit të “Trans-ballkanikes”.

Banorët e lagjes “Kushtrimi”, shtëpitë e të cilëve preken nga ky projekt i qeverisë, bashkëpunuan në këtë operacion. Sipas IMKT-së, aksioni për prishjen e ndërtesave në lagjen “Kushtrimi”, do të vijojë paralelisht edhe me lirimin e hapësirave publike në brendësi të qytetit bregdetar. Nga nisja e këtij aksioni deri më tani janë shembur 500 objekte në Vlorë.

Edhe kryeministri Edi Rama e komentoi aksionin, ku përmes rrjetit social Tëitter shprehet: “Nis në Vlorë puna për hapjen e shtratit ku do ndërtohet më në fund pas vitesh zvarritjeje "Trans-ballkanikja" e plotë”

Banorët e lagjes "Kushtrimi" në Vlorë pak ditë më pare u ngritën në protesta kundër vendimit të qeverisë për prishjen e objekteve që preken nga ndërtimi i rrugës Trans-ballkanike. Pas protestave banorët arritën një marrëveshje me qeverinë, ku kjo e fundit do të paguajë dëmshpërblimet për pronarët të cilët i kanë ndërtimet e tyre me leje, ndërkohë për ata që i kanë ndërtimet në proces legalizimi, deri në marrjen e një përgjigjeje...

Vlore, shembet kompleksi "Jon"Vlore, shembet kompleksi "Jon"
00:08:27December 14, 2013, 7:04 am
Vlore, shembet kompleksi "Jon"

Channel: Ora News Emisione & Total View: 13340


Tags:
No Video Tags


Add Date: December 14, 2013, 7:04 am & Duration: 00:08:27


Likes: 8 | Dislike: 9


Shembja e pallatit në Vlorë, Strasburgu “rrëzon” qeverinë Rama: 13 mln Euro për banorët

Channel: News24 Albania & Total View: 930


Tags:
news24, albania, balkanweb, lajme, shqip, lajm i fundit, sport, rrembim, vrasje, kulture, foto, video


Add Date: January 11, 2018, 9:19 am & Duration: 00:01:35


Likes: 0 | Dislike: 0


Copyrighted by News24 Albania
Per me shume video,lajme vizitoni website http://balkanweb.com

Report TV - Vlorë, preken nga 'Lungomarja' pritet të shemben disa ndërtesa

Channel: Report TV & Total View: 3737


Tags:
vlore, ndertesat qe do shemben vlore, report tv, prishe me tritol vlore


Add Date: May 2, 2017, 4:31 am & Duration: 00:05:18


Likes: 13 | Dislike: 2


VLORE- Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit (IKMT) pritet të shembë disa ndërtesa pranë zonës së Ujit të Ftohtë në Vlorë.

Objektet preken nga projekti "Lungomares". IKMT ka njoftuar banorët se shembja do të kryhet nesër rreth orës 12:00 me shpërthim të kontrolluar.

Ndërkohë, projekti i 'Lungomares' prek dhe nëntë ndërtesa të tjera të cilat pritet të shemben nga IKMT në ditët në vijim.

Shemben ndërtesat e ringritura në Vlorë - News, Lajme - Vizion Plus

Channel: Vizion Plus TV & Total View: 7494


Tags:
vizion plus, valbona kurti, news, lajme, special, politics, entertainment, entertainment news, events, sports, edition, ultimate, current, title, media, education, pinnacle, analysis, talk, recording, talking, religion, interview, economy, studios, session, commentary, talks, educational, live, real, protests, election, apel, bashkia, dënim, jashtëligjshme, ndertime pa leje, policia, prishen, uji i ftohte, veprim persona, zvernec, shemben ndërtesat e ringritura në vlorë


Add Date: August 16, 2013, 7:17 am & Duration: 00:01:24


Likes: 1 | Dislike: 1


http://www.vizionplus.tv
http://facebook.com/VizionPlusTV
http://twitter.com/VizionPlusTV
Tre nga 13 ndërtesat e shembura gjatë aksionit të kësaj të premte të bashkisë së Vlorës në zonën e Ujit të Ftohtë ishin shembur edhe një muaj më parë, por u ndërtuan serish. Nisur nga këto veprime të pronarëve të objekteve pa leje nënkryetari i Bashkisë Ardian Musta tha se të gjithë personat që do të përsërisin këtë veprim, do te procedohen penalisht. Në ditën e tretë të aksionit për prishjen e ndërtimeve pa leje nënkryetari i bashkisë ka bërë të ditur se urdhrat e pezullimit të shembjeve të lëshuara nga gjykata një ditë më parë janë çuar nga bashkia në apel. Në tre ditët e fundit Bashkia e Vlorës ka shembur 48 ndërtime pa leje në zonën e Zvërnecit dhe në atë të Ujit te Ftohtë. Pronarët e objekteve të shembura në Zvërnec kërkuan nga gjykata pezullimin e prishjes së ndërtesave të tyre, kërkesë kjo që u pranua nga gjykata e shkallës së parë në Vlorë. Ndërkohë që bashkia i konsideroi të jashtëligjshme këto praktika

A1 Report - Vlore, pallati 1300 ne rrezik te shembet nga shtesa e katit te pare

Channel: Report TV & Total View: 6263


Tags:
a1 report


Add Date: May 29, 2014, 12:53 pm & Duration: 00:02:08


Likes: 10 | Dislike: 1


VLORË - Shqetësimi i 40 familjeve rezidente në pallatin 1300 në lagjen Çole të qytetit të Vlorës, i cili ka pësuar dëmtime serioze nga ndërtimi i një shtese në katin e parë, ende nuk ka gjetur zgjidhje.

Pallati ka pësuar dëmtime të rënda si të çara në mure apo kollona, si pasojë e ndërtimit anash pallatit të një godine për të cilën leja është dhënë nga kryebashkiaku Shpëtim Gjika.

Pamjet e fokusura nga kamera e televizionit "A1Report!" në një nga ambitetet e pallatit, tregon qartë për dëmtimet në të, ndërsa banorët e zonës kanë kryer kallëzim penal për kryebashkikun Shpëtim Gjika, për shpërdorim detyre.

Elton Metaj, një prej banorëve të këtij pallati, i bën apel kreut të bashkisë të marrë masa, pasi në të kundërt pasojat mund të jenë katastrofike.

Mihal Gjinko, një tjetër banor i këtij pallati, i cili prej pesë vjetësh sorolltatet dyerve të bashkisë për zgjidhjen e këtij problemi, i bën apel instancave shtetorore të marrin masa për zgjidhjen e problemit të tyre.

Ndonëse leja e dhënë nga kryebashkiaku Shpëtim Gjika është pezulluar, shtesa në katin e parë të pallatit ka përfunduar, ndërsa pallati i ndërtuar në vitin 1986...

SHEMBET ME EKSPLOZIV OBJEKTI ME 5 KATE NE VLORE, “IKMT” 36 KG TRITOL PER TE HEDHUR NE TOKE NDERTES

Channel: Kanali Shtate & Total View: 288


Tags:
lajme, news, politike, kronike, tring, 7news, SHQIPERI


Add Date: April 1, 2017, 6:56 am & Duration: 00:01:05


Likes: 1 | Dislike: 0


7NEWS - kanal informativ Shqiptar - Tring TV
http://www.7news.tring.tv
http://www.facebook.com/Tringnews7
http://www.youtube.com/TringNews7
Kanali informativ i Platformes Shqiptare Televizive dixhitale Tring TV.
Lajmet më të fundit vijnë tek ju në kohë rekord, nga gazetarët tanë në terren 24 orë gjatë 7 ditëve të javës.

A1 Report - Vlore, shembet kompleksi "Jon"A1 Report - Vlore, shembet kompleksi "Jon"
00:18:26December 14, 2013, 6:18 am
A1 Report - Vlore, shembet kompleksi "Jon"

Channel: BlobReport & Total View: 1543


Tags:
A1 Report, Blob Report


Add Date: December 14, 2013, 6:18 am & Duration: 00:18:26


Likes: 2 | Dislike: 0