MoviesDB

the amazing spider-man 2 video game - Order by Related Videos

Shullazi: Askush nuk e gëzon “Vollgën” - News, Lajme - Vizion Plus

Channel: Vizion Plus TV & Total View: 173283


Tags:
vizion plus, news, kronikatkorrik2017, lajme, special, politics, entertainment, ultimate, current, title, media, education, pinnacle, analysis, talk, recording, talking, religion, interview, economy, studios, session, commentary, talks, educational, live, real, protests, election, shullazi: askush nuk e gezon “vollgen”, lajme - vizion plus


Add Date: July 4, 2017, 6:07 am & Duration: 00:01:34


Likes: 0 | Dislike: 0


http://www.vizionplus.tv
http://facebook.com/VizionPlusTV
http://twitter.com/VizionPlusTV
Edhe pse është i akuzuar nga Prokuroria dhe nga dëshmitari i drejtësisë, Ylvi Beqja, per gjobëvenie, kanosje dhe dëmtim prone me eksploziv, Emiljano Shullazi nuk i reshti kërcënimet ne sallën e gjyqit.Para trupit gjykues, ai beri të qartë se 30% te pronësisë së tij tek “Hotel Vollga” në Durrës, nuk do ta gëzoje askush.Këtë të martë ishte përballja e fundit te Krimet e Rënda, mes biznesmenit Ylvi Beqja dhe grupit të Emiljano Shullazit.Më herët gjate dëshmisë Beqja kishte nxjerre emra të njohur, qe nga ish-ministri i shëndetësisë Ilir Beqja e deri te ish-kreu i Hipotekave Ilirjan Muho.Pavarësisht se seanca e dëshmisë së Beqajt ishte pyetje përgjigje, ky i fundit i ka befasuar të gjithë me qëndrimin e tij.Në pjesën më të madhe të pyetjeve nga të pandehurit, Emiljano Shullazi, Gilmando Dani, Endri Qyqja dhe Endri Zela, biznesmeni iu përgjigj duke thëne: “S’më kujtohet” dhe “nuk mbaj mend”.Por ky ndryshim i qëndrimit të dëshmitarit të drejtësisë, acaroi pas kafazit Emiljano Shullazin, i cili me tone të larta i kërkoi gjykatës qe ky person të mos merret seriozisht, pasi një javë më parë i kishte akuzuar...

Emiljano Shullazi shoqërohet në polici për armëmbajtje pa leje- Ora News- Lajmi i fundit-

Channel: Ora News Lajme & Total View: 671


Tags:
ora news, emiljano shullazi, armembajtje pa leje, arrestim


Add Date: January 6, 2015, 6:37 am & Duration: 00:01:17


Likes: 1 | Dislike: 0


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Në orën 12: 06 minuta (të 6 janarit) Emiljano Shullazi ka lënë sot ambjentet e Spitalit të Traumës nën forca të larta sigurie.

Në pamundësi për të filmuar daljen e tij nga spitali për shkak të moslejimit nga policia Ora News mund t'ju përshkruaj skenën e shoqërimit të Shullazit nga forcat blu.

Më shumë se 10 policë, rrethuan trupin e tij teksa i afrohej makinës së blu të vendosur në ambientet e Spitalit Ushtarak.

Për më shumë klikoni në http://www.oranews.tv/

Deshmitaret mohojne t’i kete kercënuar Emiljano Shullazi

Channel: RTV KLAN & Total View: 7686


Tags:
No Video Tags


Add Date: October 3, 2017, 6:38 am & Duration: 00:01:20


Likes: 9 | Dislike: 1


Ky është Adriatik Kërçuku nga Lushnja i cili sipas prokurorise është kërcënuar nga Emiljano Shullazi për t’i dhënë pasuri duke i vendosur tritol në pronën e tij. Biznesmeni ka dëshmuar në procesin gjyqësor ndaj Shullazit dhe 4 bashkëpunëtoreve te tij. Para togave te zeza Kërçuku tha se nuk e njeh Shullazin dhe nuk është kërcënuar ndonjëherë drejtpërdrejt nga ai.

Sipas tij në vitin 2016 një person është paraqitur në biznesin e tij dhe ku është prezantuar si Emiljano Shullazi. Kërçuku tha se nuk ndodhej aty, por ka folur në telefon me të dhe nuk e ka takuar asnjëherë të pandehurin. Një muaj pas kësaj në magazinën e biznesmenit ka ndodhur një shpërthim me tritol, por që ai nuk e lidh me Shullazin.

Të njëjtin version ka mbajtur edhe Ismail Dervishaj magazinier në biznesin ku ndodhi shpërthimi. 62-vjeçari tha se nuk e njeh asnjë nga të pandehurit pavarësisht se ka qenë ai që ka pritur personin e prezantuar si Shullazi. Prokuroria kundërshtoi deshminë e tyre pasi në hetimet paraprake ata kanë deklaruar tjetër gjë. Seancën e ardhshme jane thirrur për të dëshmuar 7 dëshmitarë në lidhje me episodin e kërcënimit të rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni.

Në datën 10...

Report Tv-Krimet e Rënda dënojnë Emiljano ShullazinReport Tv-Krimet e Rënda dënojnë Emiljano Shullazin
00:03:01November 13, 2018, 9:24 am
Report Tv-Krimet e Rënda dënojnë Emiljano Shullazin

Channel: Report TV & Total View: 1125


Tags:
report tv, emiliano shullazi


Add Date: November 13, 2018, 9:24 am & Duration: 00:03:01


Likes: 8 | Dislike: 2


TIRANE - Merr fund saga "Shullazi" në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Pas dy vitesh dhe rreth 50 seancash, kjo gjykatë ka dhënë sot vendimet për 5 anëtarët e grupit kriminal. Trupa gjykuese drejtuar nga gjyqtari Fran Prendi dënoi me 14 vite burg "kokën" e bandës Emiljano Shullazi për akuzat e gjobëvënies dhe krijim të grupit të strukturuar kriminal, ndërsa u shpall i pafajshëm për akuzën e presionit dhe kanosjes ndaj dy rektorëve Mynyr Koni e Dhori Kule dhe atë të shkatërrimit të pronës, për vendosje tritoli biznesmenit Jani Zaka në Tiranë dhe Adriatik Kuçuku në Lushnje.

Për katër anëtarët e tjerë të grupit, Gjykata ka dhënë 12 vite burg për Gilmando Danin, Indrit Qyqja 10 vite, Indrit Zela 10 vite dhe Blerim Shullazi 9 vite burg. Në vendimin e Gjykatës theksohet se askush nga të dënuarit nuk do të përfitojë liri me kusht.

Në total, Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë 55 vite burg për anëtarët e bandës, ndërsa prokuroria kërkoi 64 vite për 5 të pandehurit, më konkretisht për Emiljano Shullazin 17 vite burg. 9 vite më pak ka dhënë gjykata në raport me pretencën e prokurorisë në 2 tetor të këtij viti. Të pandehurit nuk ishin të pranishëm në gjyq, ndërsa...

Emiliano Shullazi 2 dekada krim pa ndeshkimEmiliano Shullazi 2 dekada krim pa ndeshkim
00:00:56April 19, 2016, 4:08 am
Emiliano Shullazi 2 dekada krim pa ndeshkim

Channel: In Tv Albania & Total View: 5702


Tags:
in tv, intv, in tv albania


Add Date: April 19, 2016, 4:08 am & Duration: 00:00:56


Likes: 7 | Dislike: 2


Historia e të akuzuarit nga media dhe politika për shumë krime të rënda, që i shpëton gjithnjë mistershëm arrestimit apo dënimit. Një histori krimi e kthyer në mit, për shkak të mosndëshkimit. Kush janë lidhjet me politikën?
------------------------------------------
IN Tv Albania

Follow us:
http://facebook.com/intvalbania
http://twitter.com/intvalbania
http://instagram.com/intvalbania

Offcial website:
http://intv.al

Report TV - Skeda/ Kush është Emiljano Shullazi dhe anëtarët e grupit

Channel: Report TV & Total View: 57934


Tags:
report tv, emiljano shullazi


Add Date: April 17, 2016, 6:11 am & Duration: 00:01:50


Likes: 44 | Dislike: 11


Emiliano Shullazi, dhe Gilmando Dani, janë personazhe të njohur për policinë kriminale në vend, por veçanërisht në kryeqytet dhe në Durrës. Në këto qytete ai ka qenë i dyshuar për aktivitete të ndryshme kriminale. Për gjatë viteve, Shullazi është akuzuar për krime të ndryshme të rënda që nga vrasjet, shpërthimet me eksploziv, apo trafik dhe shitje e shpërndarje droge, si dhe akuza të tjera në kuadër të grupit të strukuturuar kriminal.

Në mënyrë të vazhdueshme ai ka qenë i dyshuar dhe i hetuar disa herë për gjobëvënie dhe shtrëngim me dhunë dhe kanosje për dhënie pasurie, por në shumë pak raste ai është hetuar.

Ndërkaq në mënyrë të herë pas hereshme ai është hetuar dhe arrestuar nga policia e kryeqytetit për armëmbajtje pa leje, jo shumë larg banesës së tij. Në nëntor 2011, ai përfundoi një dënim me burg, për akuzën e trafikut të drogës, ndërsa ishte dënuar 7 vite e 4 muaj burg për trafik droge. Ai është dyshuar se ka qenë pjesë e një prej bandave më të egra që vepronte në Tiranë dhe në vend, nga e cila numërohen dhjetra të vrarë për shkak të konflikteve. Pjesë e grupit ku bën pjesë edhe Shullazi, janë edhe Gilmando Dani, Blerim Shullazi, e persona të tjerë, të...

Shullazi: Jam ndërmjetësues, Ylvi Beqja gënjen - Top Channel Albania - News - Lajme

Channel: Top Channel Albania & Total View: 47236


Tags:
top channel albania, topchannelalbania, top channel shqiperi, top channel


Add Date: December 28, 2017, 10:41 am & Duration: 00:01:34


Likes: 39 | Dislike: 11


Pasi dëgjoi për muaj të tërë si dhe u ballafaqua me dëshmitarin e mbrojtur nga shteti Ylvi Beqën, Emiliano Shullazi vendosi të tregoje anën tjetër të medalionit.

Mbyllet shqyrtimi i dosjes “Shullazi”Mbyllet shqyrtimi i dosjes “Shullazi”
00:01:11June 12, 2018, 6:34 am
Mbyllet shqyrtimi i dosjes “Shullazi”

Channel: RTV KLAN & Total View: 10203


Tags:
Dosja Shullazi, Mbyllet gjyqi, Klan, news, Kronike, gjykata


Add Date: June 12, 2018, 6:34 am & Duration: 00:01:11


Likes: 0 | Dislike: 0


Pas 42 seancash gjyqësore është mbyllur shqyrtimi i dosjes për grupin “Shullazi”. Në seancën e radhës e caktuar për në datën 26 Qershor, prokuroria pritet të lexojë konkluzionet e saj, ku do të kërkojë masën e dënimit për të 5 të pandehurit, Emiljano Shullazi, Blerim Shullazi, Gilmando Dani, Endri Qyqja dhe Endri Zela.

Ata akuzohen për grup të strukturuar kriminal, gjobëvënie dhe kërcënim. Gjyqi për këtë çështje filloi në 10 Maj të vitit të kaluar dhe gjatë seancave pati debate të forta mes prokurorisë, të pandehurve dhe dëshmitarit të mbrojtur, biznesmenit Ylvi Beqja.

Prokuroria e akuzon Emiljano Shullazin dhe bashkëpunëtoret e tij për kërcënimin e Ylvi Beqjas, me qëllim marrjen e ish-hotel "Vollgës" në Durrës dhe përvetësimin e rreth 500 mijë eurove.

Sipas akuzës, i njëjti grup ka kërcënuar dy profesorët Dhori Kule dhe Mynyr Koni, me qëllim që ky i fundit të tërhiqej nga gara për rektor i Universitetit të Tiranës. Të kërcënuar nga grupi i Shullazit janë edhe dy biznesmenët Adriatik Kërçuku dhe Jani Zaka, ky i fundit i larguar tashmë nga Shqipëria. Pavarësisht pretendimeve të Emiljano Shullazit dhe të pandehurve të tjerë, ata nuk i kanë pranuar akuzat.

Emiljano Shullazi shoqërohet në polici për armëmbajtje pa leje- Ora News- Lajmi i fundit-

Channel: Ora News Lajme & Total View: 36617


Tags:
ora news, emiljano shullazi, polici, armembajtje pa leje, arrestim


Add Date: January 6, 2015, 7:46 am & Duration: 00:01:46


Likes: 18 | Dislike: 1


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Në orën 12: 06 minuta (të 6 janarit) Emiljano Shullazi ka lënë sot ambjentet e Spitalit të Traumës nën forca të larta sigurie.

Në pamundësi për të filmuar daljen e tij nga spitali për shkak të moslejimit nga policia Ora News mund t'ju përshkruaj skenën e shoqërimit të Shullazit nga forcat blu.

Më shumë se 10 policë, rrethuan trupin e tij teksa i afrohej makinës së blu të vendosur në ambientet e Spitalit Ushtarak.

Për më shumë klikoni në http://www.oranews.tv/

Opinion - Cfare po ndodh me Emiljano Shullazin? (18 prill 2016)

Channel: RTV KLAN & Total View: 50279


Tags:
tv klan, televizioni klan, klanhd, blendi fevziu, opinion tvklan, cfare po ndodh me emiljano shullazin? (18 prill 2016), opinion


Add Date: April 19, 2016, 3:25 am & Duration: 01:45:46


Likes: 71 | Dislike: 24


Facebook: http://www.facebook.com/tvklan Emision LIVE nga Blendi Fevziu ne KLANHD & TVKLAN

Saga 'Shullazi', Krimet e Rënda dënojnë me 14 vite burg 'kokën' e bandës, 55 vite për gjithë grupin

Channel: Report TV & Total View: 1675


Tags:
report tv, shullazi


Add Date: November 13, 2018, 8:17 am & Duration: 00:10:28


Likes: 10 | Dislike: 1


TIRANE - Merr fund saga "Shullazi" në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Pas dy vitesh dhe rreth 50 seancash, kjo gjykatë ka dhënë sot vendimet për 5 anëtarët e grupit kriminal. Gjyqtari Fran Prendi dënoi me 14 vite burg "kokën" e bandës Emiljano Shullazi për akuzat e gjobëvënies dhe krijim të grupit të strukturuar kriminal, ndërsa u shpall i pafajshëm për akuzën e presionit dhe kanosjes ndaj dy rektorëve dhe atë të grabitjes së pronës.

Për katër anëtarët e tjerë të grupit, Gjykata ka dhënë 12 vite burg për Gilmando Danin, Indrit Qyqja 10 vite, Indrit Zela 10 vite dhe Blerim Shullazi 9 vite burg. Në vendimin e Gjykatës theksohet se askush nga të dënuarit nuk do të përfitojë liri me kusht.

Në total, Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë 55 vite burg për anëtarët e bandës së Shullazit, ndërsa Prokuroria kërkoi 64 vite. Leximi i vendimit nga gjyqtari i Krimeve të Rënda, Fran Prendi, u ndoq nga përfaqësues të Ambasadës së SHBA në Tiranë të cilët ndodheshin të pranishëm në seancë.

Emiljano Shullazi shoqërohet në polici për armëmbajtje pa leje- Ora News- Lajmi i fundit-

Channel: Ora News Lajme & Total View: 4428


Tags:
ora news, emiljano shullazi, arrestim


Add Date: January 6, 2015, 7:20 am & Duration: 00:01:48


Likes: 3 | Dislike: 1


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Në orën 12: 06 minuta (të 6 janarit) Emiljano Shullazi ka lënë sot ambjentet e Spitalit të Traumës nën forca të larta sigurie.

Në pamundësi për të filmuar daljen e tij nga spitali për shkak të moslejimit nga policia Ora News mund t'ju përshkruaj skenën e shoqërimit të Shullazit nga forcat blu.

Më shumë se 10 policë, rrethuan trupin e tij teksa i afrohej makinës së blu të vendosur në ambientet e Spitalit Ushtarak.

Për më shumë klikoni në http://www.oranews.tv/

Ora News - Shullazi dënohet për zhvatje të disa biznesmenëve, i pafajshëm për Konin

Channel: Ora News Lajme & Total View: 1549


Tags:
ora news, emiljano shullazi, biznesmenet, gjykata, vendimi, banda e shullazit, mynyr koni


Add Date: November 13, 2018, 8:05 am & Duration: 00:08:18


Likes: 16 | Dislike: 2


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin përfundimtar për Emiljano Shullazin dhe anëtarët e bandës së tij.

Gjykata e ka shpallur Shullazin të pafajshëm për kërcënimin ndaj rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, rasti i të cilit u bë shkak për arrestimin e Shullazit dhe grupit të tij.

Ai është shpallur fajtor për shtrëngim dhe kanosjes për dhënie pasurie në dëm të biznesmenit Ylvi Beqaj.

Dënimi për Emiljano Shullazin:

12 vjet për akuzën "shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie në dëm të shtetasit Ylvi Beqaj"

10 vjet burg për "shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie në dëm të shtetasit Jani Zaka, kryer në bashkëpunim".

I pafajshëm për shkatërrimin e pronës me eksploziv në dëm të shtetasit Jani Zaka.

Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/article/dosja-shullazi-avokatet-e-te-pandehurve-vijojne-mbrojtjen-te-krimet-e-renda

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon Emiljano Shullazin me 14 vite burg

Channel: Top Channel Albania & Total View: 2233


Tags:
top channel albania, topchannelalbania, top channel shqiperi, top channel


Add Date: November 13, 2018, 12:06 pm & Duration: 00:03:00


Likes: 6 | Dislike: 1


Nga 8 akuza që rendonin ndaj tij, Emiljano Shullazi u gjet fajtor vetëm për tre prej tyre. Për rrjedhim gjykata dha tre vite më pak burgim nga 17 që kishte kërkuar më herët Prokuroria.

Ora News - Emiljano Shullazi kërkon Berishën dëshmitar, gjykata e pranon

Channel: Ora News Lajme & Total View: 30479


Tags:
ora news, shullazi, gjyqi


Add Date: October 10, 2017, 6:11 am & Duration: 00:02:27


Likes: 29 | Dislike: 8


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Gjykata e Krimeve të Rënda pranon kërkesën e Emiljano Shullazit për të thirrur në seancë si dëshmitar ish kryeministrin Sali Berisha.
Berisha ishte ai i cili deklaroi se Emiljano Shullazi kishte kërcënuar Dhori Kulen dhe Mynyr Konin në prill të vitit 2016.
Ndërkohë në seancën e sotme dëshmoi drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako, i cili deklaroi se Dhori Kule i kë thënë që është kërcënuar nga Shullazi.
Gazetarja e Ora News, Keti Banushi informon se në seancën e sotme tek Krimet e Rënda Haki Çako ka pretenduar që është vënë në dijeni për kërcënimin nga ministrja e Arsimit Lindita Nikolla. Ai ka thënë se ka pasur një takim me Nikollën dhe bashkë me të edhe me rektorin në atë kohë Dhori Kule i cili i ka përmenduar që një nga personat që e ka kërcënuar kishte qenë Shullazi.

Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/vendi/emiljano-shullazi-kerkon-berishen-deshmitar-gjykata-e-pranon/

Report TV - Ekskluzive/ Lul Berisha-Shullazi bashkojnë 2 bandat kriminale

Channel: Report TV & Total View: 71212


Tags:
No Video Tags


Add Date: April 22, 2016, 2:01 am & Duration: 00:01:58


Likes: 41 | Dislike: 18


Dy grupe kriminale shumë të njohura dhe shumë të fuqishme që veprojnë në Shqipëri, tashmë janë bashkuar me njëri-tjetrin duke ritur ndjeshëm aktivitetin e tyre kriminal në disa qytete. Emiljano Shullazi që pesë ditë më parë u arrestua nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, për gjobitjen e 7 biznesmenëve dhe zytarëve të njohur në vend, rezulton që kohët e fundit të jetë bashkuar me Lulëzim Berishën, ky i fundit i cilësuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda si drejtues i “Bandës së Durrësit”, ku për aktivitetin kriminal në këtë bandë, ai është dënuar pak vite më parë me 25 vite burg nga Gjykata e Lartë.

Tashmë, është fakt që dy grupet e drejtuara nga Shullazi dhe Berisha, janë bashkuar thuajse në një të vetëm, dhe sipas informacione policore, kanë realizuar gjobitjen e disa personave, biznesmenë të njohur në vend, kryesisht në fushën e basteve sportive, tregtisë së kafesë dhe tregtisë së naftës. Në një dokument sekret i Ministrisë së Brendshme që zotëron “Shqiptarja.com”, jepet një tablo e qartë e bashkëpunimit mes Shullazit dhe Lulzim Berishës, i cili nga burgu drejton grupin e tij në Durrës, ku tashmë në teren, që delegon urdhërat e Lulit, tek personat e tjerë të grupit si Julian...

Dy atentate në Tiranë, 1 i vrarë. Plagoset Emiljano Shullazi dhe miku i tij

Channel: Ora News Lajme & Total View: 54374


Tags:
emiljano shullazi, pajtim serjani, plagosje, arjanit sterjo, ora news


Add Date: January 6, 2015, 12:08 am & Duration: 00:02:27


Likes: 36 | Dislike: 6


Kryeqyteti tronditet mbrëmjen e 5 janar 2015, nga dy atentate me armë, me një bilanc: 1 i vdekur dhe 3 të plagosur, mes tyre dhe Emiljano Shullazi. Ngjarjet kanë ndodhur në një hark kohor prej disa minutash në distancë me njëra tjetrën fillimisht në rrugicën “Islam Alla” pranë rrugës së Kavajës dhe më pas në Qafë Kashar. Shënjestër e atentateve dyshohet të ketë qënë një emër i njohur për drejtësinë, Emiljano Shullazi si edhe pjesëtarë të bandës së tij.
Viktima është Arianit Sterjo nga Çorovoda, 42 vjeç i cili dyshohet se ishte atentatori ndërsa të plagosur mbetën Emiljano Shullazi, Pajtim Serjani dhe një efektiv i policisë Roland Meta

Ora News zbardh debatin - Emiljano Shullazi “hyn në Parlament” - Ora News-

Channel: Ora News Lajme & Total View: 10686


Tags:
ora news, emiljano shullazi, saimir tahiri, edi rama, sali berisha, parlament


Add Date: April 21, 2016, 12:24 pm & Duration: 00:03:30


Likes: 6 | Dislike: 9


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Arrestimi i Emiljano Shullazit, i njohur si eksponent i bandave kriminale, ka ngjallur një debat të ashpër poltik, që mund të përfundojë dhe në konflikt institucional mes qeverisë dhe prokurorisë. Opozita ka qënë e ashpër në seancën kuvendore duke akzuar kryeministrin Edi Rama dhe Ministrin e Brendshëm Sajmir Tahiri, se kanë mbrojtur dhe përdorur Emiljano Shullazin, duke i dhënë mundësi atij të krijojë bandën më të rrezikshme kriminale.
Përballë akuzave të opozitës, kryeministri Edi Rama, tha se është policia ajo që ka verpruar dhe ka vërë të mundur arrestimin ndërsa kritikoi prokuroririnë duke thënë se është ajo që nuk pranoi përgjimin
Por kjo deklaratë e fundit u quajt si lapsus i kryeministrit nga Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili kërkoi opozitës të ngrejë një komision hetimor për të hetuar dosjen Shullazi duke lënë të hapur shtegun se mosveprimi ka ardhur nga prokuroria.
Rama, hodhi poshtë ç’do lidhje të qeverisë së tij me eksponentë të krimit, ndërsa tha se me Emiljano Shullazin është ndeshur dy herë në jetën e tij dhe të dyja herët në zgjedhje.

Për më shumë klikoni në...

Merr fund saga 2-vjeçare, kush eshte “i gjunjëzuari” Shullazi i denuar “ne sy” te amerikaneve

Channel: Pamfleti Net & Total View: 9074


Tags:
Pamfleti, pamfleti.al, pamfleti.net, lajme shqiptare, lajmet e fundit


Add Date: November 14, 2018, 4:57 am & Duration: 00:03:19


Likes: 52 | Dislike: 4


Na beni Like ne Facebook:
http://www.facebook.com/pamfleti.net/

Website: http://pamfleti.net/
Subscribe: http://bit.ly/SubscribePamfletiNet
Instagram: http://www.instagram.com/pamfleti.al/

“Shullazi”, rrëfehet krahu i tij i djathtë“Shullazi”, rrëfehet krahu i tij i djathtë
00:01:40January 16, 2018, 12:46 pm
“Shullazi”, rrëfehet krahu i tij i djathtë

Channel: News24 Albania & Total View: 33694


Tags:
news24, albania, balkanweb, lajme, shqip, lajm i fundit, sport, rrembim, vrasje, kulture, foto, video


Add Date: January 16, 2018, 12:46 pm & Duration: 00:01:40


Likes: 0 | Dislike: 0


Copyrighted by News24 Albania
Per me shume video,lajme vizitoni website http://balkanweb.com

Dy atentate në Tiranë, 1 i vrarë. Plagoset Emiljano Shullazi dhe miku i tij

Channel: Ora News Lajme & Total View: 5105


Tags:
ora news, tirane, plagosje, polic, rruga e kavajes


Add Date: January 5, 2015, 1:08 pm & Duration: 00:03:08


Likes: 1 | Dislike: 3


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Tirane-Një persona ka mbetur i vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur mbrëmjen e së hënës në kryeqytet. Sipas burimeve të policisë viktima është Arjanit Steroj 42 vjeç.
Gjithçka nisi rreth orës 20:00, ku në rrugën “Islam Alla” është kryer një atentat, ku ka mbetur i plagosur shtetasi Pajtim Serjani dhe efektivi i policisë Roland Meta.
Policia, e cila kishte ngritur disa postblloqë për kapjen e autorit është përballur me të shtënat e armëvë të autorit, nga ku mbeti i plagosur edhe një efektiv.
Vetëm pak minuta pas krimit autori ka rënë në prangat e uniformave blu.

Për më shumë klikoni në http://www.oranews.tv/

Kerkohen 64 vite burg për grupin e ShullazitKerkohen 64 vite burg për grupin e Shullazit
00:02:01October 2, 2018, 6:37 am
Kerkohen 64 vite burg për grupin e Shullazit

Channel: RTV KLAN & Total View: 1131


Tags:
Kërkohen 64 vite burg, Grupi Shullazi, Klan, News


Add Date: October 2, 2018, 6:37 am & Duration: 00:02:01


Likes: 0 | Dislike: 0


Pas shtatë seancash Prokuroria e Krimeve të Rënda ka rritur te lexoje pretencën për Emiljano Shulalzin dhe 4 anëtarët e tjerë të grupi. 64 vite burg në total kërkoi prokuroria. Konkretisht për Emiljano Shulalzin, i cili sipas prokurorisë është drejtues i grupi u kërkuan 17 vite heqje lirie, 15 vite për Gilmando Danin, 11 vite burg për Endrit Qyqja, 10 vite për Blerim Shullazi dhe 11 vite për Endri Zela.

Pesë të pandehurit nuk ishin të pranishëm në sallën e gjyqit ku prokurorët Anton Martini, Gentian Osmani dhe Besnik Muçi përfaqësuan akuzën në leximin e pretencës. Ra në sy mungesa e drejtueses së Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela e cila drejtoi grupin e prokurorëve që mori përsipër dosjen pas dështimit të shortit për këtë çështje. Akuza renditi të gjitha çështjet që implikojnë grupin në gjobvënie dhe kërcënime.

Konkluzionet e prokurorisë u  kundërshtuan nga forta nga mbrojtja e të pandehurve që thotë se ky proces është i paragjykuar. Pretendim që avokati Vladimir Meçi e konfirmoi  edhe në përfundim të seancës.

Në ambientet e Gjykatës përveç grupit të Prokurorëve u lejuan të futen vetëm përfaqësues të ambasadës amerikane dhe asaj gjermane që...

EMILJANO SHULLAZI KERCENON DESHMITARIN E MBROJTUR - News, Lajme - Kanali 12

Channel: Kanali Shtate & Total View: 53978


Tags:
kanali7, news7, news, lajme, special, politics, entertainment, ultimate, current, title, media, education, pinnacle, analysis, talk, recording, talking, religion, interview, economy, studios, session, commentary, talks, educational, live, real, protests, election, kanali 7, entertainment news, events, sports, edition, emiljano shullazi kercenon deshmitarin e mbrojtur, lajme - kanali 12


Add Date: June 20, 2017, 9:51 am & Duration: 00:01:16


Likes: 0 | Dislike: 0


http://www.facebook.com/Kanali7News
http://twitter.com/kanali7news
Main news of the day in Albanian language.

Burg anëtareve të bandës së Shullazit - News, Lajme - Vizion Plus

Channel: Vizion Plus TV & Total View: 47607


Tags:
vizion plus, news, kronikattetor2016, lajme, special, politics, entertainment, ultimate, current, title, media, education, pinnacle, analysis, talk, recording, talking, religion, interview, economy, studios, session, commentary, talks, educational, live, real, protests, election, akuza, emiliano shullazi, endrit qyqja, endrit zela, gjykata, krime, te renda, burg anetareve te bandes se shullazit, lajme - vizion plus


Add Date: October 15, 2016, 5:12 am & Duration: 00:01:18


Likes: 0 | Dislike: 0


http://www.vizionplus.tv
http://facebook.com/VizionPlusTV
http://twitter.com/VizionPlusTV
Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” këtë të shtunë për Endrit Zelën, i arrestuar dy ditë më parë bashke me Endrit Qyqjan, si pjesë e bandës që drejtohej nga Emiljano Shullazi. Zela, u prangos në ambientet e dhomës së takimeve në burgun 313, teksa priste të takonte dajën e tij, Emiljano Shullazi, ndërsa shoku i tij Endrit Qyqja u arrestua brenda një lokali, pranë institucionit të burgut. Ky është momenti, kur 2 të akuzuarit për gjobvënie, lanë ambientet e Gjykatës, teksa më herët, Zela e Qyqja nuk pranuan akuzat e ngritura ndaj tyre. Në shenjë revolte, ata nuk pranuan edhe avokat, duke detyruar trupin gjykues, të caktojë një mbrojtës kryesisht. Endrit Zela dhe Endrit Qyqja, akuzohen se në bashkëpunim me Emiliano Shullazin, kanë kërcënuar dhe kanë marrë ish-hotel Vollgën dhe shuma të konsiderueshme parash biznesmenit Ylvi Beqja, i cili së fundmi ka pranuar të bashkëpunojë me drejtësinë, duke treguar se si është kërcënuar dhe grabitur prej Emiliano Shullazit dhe bashkëpunëtorët e tij. Prokuroria për Krime të Rënda ka siguruar si provë materiale të gjitha trasanksionet...

“Shullazi”, kaos në prokurori - Top Channel Albania - News - Lajme

Channel: Top Channel Albania & Total View: 4930


Tags:
top channel albania, topchannelalbania, top channel shqiperi, top channel


Add Date: September 21, 2018, 11:25 am & Duration: 00:03:17


Likes: 11 | Dislike: 1


Me anë të një njoftimi për median, Prokuroria e Përgjithshme njoftoi gjetjen e dy prokurorëve që do të shpallin pretencën ndaj Emiliano Shullazit, Gilmando Danit, Blerim Shullazit, Endri Qyqes dhe Endri Zelës.

Ora News zbardh debatin - Emiljano Shullazi “hyn në Parlament” - Ora News-

Channel: Ora News Lajme & Total View: 22874


Tags:
ora news, kuvend


Add Date: April 21, 2016, 5:42 am & Duration: 00:02:41


Likes: 21 | Dislike: 10


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Parlamenti është përfshirë në debate në lidhje me Emiljano Shullazit. Opozita e cilëson të arrestuarin për gjobëvënie si ‘shefi i rrugës, dhe shefi i vërtetë” i qeverisë.
Kryeministri Edi Rama akuzoi opozitën se nuk la njeri të botës së krimit pa e kthyer në hero të parlamentit.
Rama tha se ndalimi i Shullazit është bërë nga policia e cila ka nisur procedurat dhe më pas ka kërkuar autorizimin në prokurori për arrestimin e tij.
Edi Rama: “Si ka mundesi që nuk latë njeri të botës së krimit pa e kthyer në hero këtu në Parlament. Ndalimi është bërë nga policia e cila ka nisur procedurën pa pasur një denoncim konkret por duke u nisur vetëm nga një indicie e paprovuar . E ka ndaluar dhe më pas ka kërkuar nga Prokuroria autorizimin për arrestim dhe e ka marrë pas mesnate ndërkohë që personazhi në fjalë ishte në qeli. Është kërkuar autorizimi për përgjimin dhe nuk është arritur.
Mos u bëni qesharakë se nëse do të kishte jo aq shumë të vërtetë në ato që thoni dhe pak të vërtetë në ato që thoni të jeni të sigurtë se Qeveria shqiptare nuk do të ishte kaq shumë e respektuar botërisht. Të jeni të sigurt që...

Ora News - Përfundon telenovela "Shullazi", kërkohen 64 vite burg për Emiljanon dhe bandën e tij

Channel: Ora News Lajme & Total View: 6077


Tags:
oranews.tv, emiljano shullazi, burg, bande kriminale, Gilmando Dani, gjykata e krimeve te renda, Besmir Shullazi, vepra penale, denim


Add Date: October 2, 2018, 6:02 am & Duration: 00:01:53


Likes: 15 | Dislike: 3


Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT
Akuzat ndaj Shullazit dhe grupit të tij

Të pandehurit Emiljano Shullazi, Gilmando Dani, Besmir Shullazi, Endrit Qyqja, Endrit Zela akuzohen për disa vepra të rënda penale, të kryera në periudhën 2014-2016, për të cilat rrezikojnë denime deri në 15 vite burg.

Veprat penale

-“Shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie”, në dëm të shtetasve Ylvi Beqja, Jani Zaka dhe Adriatik Kërçuku

-Kanosje për shkak të detyrës, në dëm të shtetasve Mynyr Kone dhe Dhori Kule

-“Shkatërrim prone me eksploziv”, në dëm të pronës së shtetasve Jani Zaka dhe Adriatik Kërçuku

-“Grup i strukturuar kriminal”

-“Veprime në kuadër të grupit të strukturuar kriminal”

Prokuroria i akuzon të pandehurit se duke vepruar si grup i strukturuar kriminal kanë shtrënguar me anën e kanosjes shtetasin Ylvi Beqja dhe ky i fundit i kaloi në pronësi Emiljano Shullazit një pjesë të ish-hotel "Vollga" në Durrës, si edhe shuma të konsiderueshme monetare.

Sipas akuzës në janar 2016, të akuzuarit kanë shtrënguar për dhënie pasurie shtetasin Adriatik Kërçuku, i cili ishte pronar i një...

ERVIS MARTINAJ DESHMIA PER SHULLAZIN |ABC NEWSERVIS MARTINAJ DESHMIA PER SHULLAZIN |ABC NEWS
00:02:10December 2, 2017, 4:01 am
ERVIS MARTINAJ DESHMIA PER SHULLAZIN |ABC NEWS

Channel: ABC News Albania & Total View: 89730


Tags:
ervis martinaj deshmia per shullazin abc news


Add Date: December 2, 2017, 4:01 am & Duration: 00:02:10


Likes: 85 | Dislike: 17


Operohet Emiljano Shullazi, 3 orë me forcat speciale në sallë - Top Channel Albania - News - Lajme

Channel: Top Channel Albania & Total View: 27045


Tags:
top channel albania, topchannelalbania, top channel shqiperi, top channel


Add Date: March 10, 2017, 3:16 pm & Duration: 00:01:24


Likes: 18 | Dislike: 6


Emiljano Shullazi është operuar të premten në Spitalin Amerikan, në Tiranë. Pas disa vizitash që ai kishte kryer kohët e fundit, mjekët vendosën për ndërhyrjen në organet tretëse dhe konkretisht në zorrën e trashë.